افزایش سرمایه به 100میلیارد ریال با ورود سهامداران جدید
دسته بندی: دانش بنیان , همه اخبار تاریخ: 30-02-1401

افزایش سرمایه به 100میلیارد ریال با ورود سهامداران جدید

نایب رییس هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری ارس در همایش مناطق آزاد و اقتصاد دانش بنیان گفت: صندوق پژوهش و فناوری ارس تنها صندوق در بین مناطق آزاد کشور است و به منظور کمک به تامین مالی زیست بوم دانش بنیان مناطق آزاد، سازمان های مناطق آزاد دیگر را به عنوان سهامداران جدید دعوت نموده و با موافقت هیات مدیره منطقه آزاد ماکو و انزلی بزودی بخشی از سهام دولتی صندوق به آنان واگذار و دفتر صندوق در این مناطق فعال می شود.

ابراهیم نصیری افزود: سرمایه صندوق هم اکنون در حال افزایش به50میلیارد ریال و با ورود سهامداران جدید به 100میلیارد ریال در سالجاری افزایش خواهدیافت.

وی گفت: با این افزایش هیات مدیره مناطق آزاد ماکو و انزلی شاهد افزایش منابع داخلی صندوق و همچنین سقف اعتباری صندوق در حوزه صدور ضمانت نامه و اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهیم بود.

نصیری با بیان اینکه در همان ماههای اولیه فعالیت، تقریبا تمامی منابع اولیه تادیه شده صندوق به اعطای تسهیلات به شرکت های فناور و دانش بنیان منطقه و استان اختصاص یافته است، افزود: در دو سال اول فعالیت صندوق ارس، 46 فقره ضمانت نامه به ارزش بیش از 230میلیارد ریال به منظور کمک به فعالیت های شرکت های دانش بنیان وفناور منطقه آزاد ارس و استان آذربایجان شرقی و پوشش ضمانتی موردنیاز در معاملات دولتی آنان صادر شده است.

وی با تشریح تسهیلات متنوعی که صندوق ارس در اختیار شرکت های فناور و دانش بنیان قرار می دهد گفت: در همین مدت 60 شرکت دانش بنیان وفناور بیش از 150میلیارد ریال از این صندوق تسهیلات مختلف ومتنوع دریافت کرده اند و بزودی تسهیلات جدیدی از طریق فراخوان و با اولويت واحدهای فناور اعطا می شود که شرکت‌ها می توانند به سایت صندوق مراجعه نمایند.

نائب رئیس صندوق پژوهش و فناوری ارس گفت: در سال‌جاری نیز صندوق ارس بخشی از منابع خود را به سرمایه‌گذاری خطرپذیر اختصاص داده است که بزودی قرادادهای مربوطه با طرح های منتخب منعقد می شود.

همایش مناطق آزاد و اقتصاد دانش بنیان روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به همت معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری و مدیریت مرکز رشد ارس برگزار شد.

برچسب ها :

نظرات