دسته بندی: دانش بنیان , همه اخبار تاریخ: 17-02-1401

فراخوان ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری ارس از ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و فناور خبر داد و این شرکت ها را برای دریافت تسهیلات فراخواند.

به گزارش صندوق پژوهش و فناوری ارس، دکتر پریسا بهلولی مدیرعامل صندوق ارس با اعلام این خبر گفت: صندوق پژوهش و فناوری ارس در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین، تسهیلات محدودی را برای شرکت های دانش بنیان و فناور حائز شرایط با اولویت فناور ارائه می دهد.

بهلولی افزود: سقف ارائه تسهیلات متناسب با طرح فناورانه است و نرخ آن نیز بین 4 تا 18 درصد خواهد بود و با دوره بازپرداخت 18 ماهه به متقاضیان واگذار می شود.

وی یادآور شد: این تسهیلات در قالب سرمایه در گردش تا سقف 50 تا 250 میلیون تومان، تولید صنعتی 100 تا 200 میلیون تومان و نمونه سازی بین 50 تا 150 میلیون می باشد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری در پایان گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات می بایست حداکثر تا تاریخ 31 اردیبهشت ماه درخواست کتبی خود را به این صندوق ارسال نمایند.

گفتنی است صندوق پژوهش و فناوری ارس بعنوان اولین صندوق در استان آذربایجان شرقی و مناطق آزاد کشور می باشد که در شهریور سال 98 با سرمایه ثبتی 30 میلیارد ریال و با هدف حمایت مالی از شرکت های فناور و دانش بنیان استان و با ترکیب سهامداری 34 درصدی سازمان منطقه آزاد ارس، 34 درصد شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان، 17 درصد شرکت ارس تارلا امیر و 15 درصد پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به ثبت رسیده است.

این صندوق در طی مدت فعالیت خود در قالب ارائه تسهیلات و صدور ضمانتنامه از محل منابع صندوق و خط اعتباری و محل منابع کارگزاری به 56 شرکت بالغ بر 15 میلیارد تومان تسهیلات ارائه نموده و 49 فقره ضمانتنامه بالغ بر 25 میلیارد تومان صادر نموده است.

برچسب ها :

نظرات