درباره صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس

همواره خلأ یک نهاد مالی در حوزه اقتصاد دانش بنیان که بیشتر از بانک در خدمت فناوران و کارآفرینان باشد، در کشور احساس می شد و لذا مسئولان بدنبال راهکاری بودند تا برای سرمایه گذاران و صاحبان ایده و کارآفرینی راهگشا باشد. در این مسیر با عنایت به ماده ۱۰۰ برنامه سوم توسعه و ماده ۴۴ قانون رفع موانع تولید مصوب سال ۹۴ زمینه ایجاد برای تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس فراهم شد.با این توضیحات صندوق ارس با اخذ مجوز از کارگروه مربوطه و تابع ضوابط نظارتی با ثبت آن در سازمان ثبت شرکت ها و مؤسسات تجاری ارس فعالیت خود را آغاز کرد که مورد استقبال فعالان اقتصادی پیشرو قرار گرفته است.دارا بودن شخصیت حقوقی غیردولتی و استقلال مالی در هیئت مدیره و سهامداران و همچنین امکان جذب سرمایه گذار علاقه مند به حوزه های فناورانه به جز سرمایه اولیه ثبت شده صندوق، از ویژگی هایی است که علاوه بر پرهیز از بروکراسی معمول اداری، امکان جذب منابع از بخش دولتی و عمومی را نیز میسر ساخته است.
ارائه خدمات تخصصی مالی و سرمایه گذاری جامع و متنوع، اشاعه سرمایه گذاری خطرپذیر (VC)، ارائه خدمات توسعه فناوری به واحدهای نوپا و دانش بنیان و واحدهای صنعتی فناور در قالب عارضه یابی، مشاوره بهبود، انجام پژوهش های کاربردی و تجاری سازی نتایج آنها، صدور ضمانتامه با شرایط خاص موضوعاتی ست که به لطف حضور کارشناسان، مشاورین و همکاران حرفه ای صندوق امکان خدمت رسانی در اقصی نقاط ایران را فراهم می سازد.
در کنار همراهی تنگاتنگ با فعالان اقتصادی بخش خصوصی امیدواریم بتوانیم با همکاری صاحبان تجربه و اندیشمندان دانشگاهی گامی هرچند کوچک در بهبود فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد ملی برداشته و سهمی در تعالی و توسعه واقعی میهن عزیزمان داشته باشیم.

هیئت مدیره صندوق

عبدالرضا واعظی هیر
عبدالرضا واعظی هیررئیس هیأت مدیره
عبدالرضا واعظی هیر
عبدالرضا واعظی هیررئیس هیأت مدیره
نماینده پارک علم و فناوري تبریز

ابوالفضل محمدی قدیم
ابوالفضل محمدی قدیمنایب رئیس هیأت مدیره
ابوالفضل محمدی قدیم
ابوالفضل محمدی قدیمنایب رئیس هیأت مدیره
شرکت مهندسی اطلاعات همگامان

علیرضا کریمی
علیرضا کریمیعضو هیأت مدیره
علیرضا کریمی
علیرضا کریمیعضو هیأت مدیره
نماینده منطقه آزاد تجاری صنعتی ارس

یوسف داداش زاده
یوسف داداش زادهعضو هیأت مدیره
یوسف داداش زاده
یوسف داداش زادهعضو هیأت مدیره
نماینده منطقه آزاد ارس

محمد سپهر
محمد سپهرعضو هیأت مدیره
محمد سپهر
محمد سپهرعضو هیأت مدیره
نماینده صندوق نوآوری و شکوفایی

پریسا بهلولی
پریسا بهلولیمدیر عامل
پریسا بهلولی
پریسا بهلولیمدیر عامل
صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس

Image

بیانیه ارزش صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس

  • در نظر داشتن اصل ” كيفيت خدمات ” به عنوان رمز پايدار حیات صندوق
  • اجراي تعهدات صندوق به بهترین نحو، در زمان مقرر و باهزينه مناسب
  • احترام واقعی به مشتريان و امانتداري در ايده ها و طرح هاي آنان
  • افزايش اثربخشي با بهره برداري از علم مدیریت، فناوري هاي روز، خلاقيت و نوآوري
  • رشد و بالندگي از طريق شايسته سالاري و جذب نخبگان
  • بهبود كيفيت زندگي كاري و معیشتی كاركنان
  • حركت در مسير تعالي سازماني از طريق شناسايي و پايش نتايج ملموس و مبتني بر شواهد در تمامي ابعاد سازمان

بیانیه چشم انداز صندوق غیر دولتی ارس

صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس در نظر دارد با بهره گیری از علم روز مدیریت و ابزارهای نوین تأمین مالی و راهکارهای مشاوره ای و انتقال دانش جهت بهبود سیستم ها، تا پایان سال ۱۳۰۴، به یکی از ۵ صندوق اول پژوهش و فناوری با توجه به شاخص های استاندارد ارزیابی در ایران تبدیل شده و به عنوان نهادی معتبر و پذیرفته شده در تأمین مالی پروژه های بزرگ تولیدی و خدماتی دانش بنیان کشور شناخته شود. در زمینه مشارکت خطرپذیر سالانه ۴ سرمایه گذاری مشترک، در زمینه شتابدهندگی استارت آپ ها  سالانه ۴ استارت آپ و در زمینه سودآوری در پایان سال پنجم فعالیت به طور میانگین در ۵ سال کاری، به سود ۳۰ درصدی حاصل از عملیات و سپرده گذاری دست یابد. همچنین در زمینه حمایت از خوشه های صنعتی و کنسرسیومها و شرکت های مدیریت صادرات به عنوان بازوی مالی و عامل انتقال وجوه مطمئن، مطرح و تثبیت شود.

Image

ساختار صندوق

Image

aras logo99

بیانیه چشم انداز صندوق غیر دولتی ارس

صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس در نظر دارد با بهره گیری از علم روز مدیریت و ابزارهای نوین تأمین مالی و راهکارهای مشاوره ای و انتقال دانش جهت بهبود سیستمها، تا پایان سال 98 به یکی از 5 صندوق اول پژوهش و فناوری با توجه به شاخصهای استاندارد ارزیابی در ایران تبدیل شده و به عنوان نهادی معتبر و پذیرفته شده در تأمین مالی پروژه های بزرگ تولیدی و خدماتی کشور شناخته شود

آخرین مطالب

اطلاعات تماس

آدرس: آذربایجان شرقی، جلفا، منطقه آزاد ارس،مجتمع مشاهیرآذربایجان،صندوق پژوهش و نوآوری غیر دولتی ارس

تلفن:  04131352351

ایمیل: info@aras.ir

ایمیل: fund.rt.aras@gmail.com

 

اشتراک با ما

تمامی حقوق سایت برای صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس محفوظ میباشد