چاپ

اولین جلسه مجمع عمومی صندوق پژوهش و فناوری ارس

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 اولین جلسه مجمع عمومی صندوق پژوهش و فناوری ارس، روز یکشنبه 24 تیر ماه 1398 سال با حضور هیات رئیسه پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، مهندس نریمان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ارس و سایر اعضای صندوق برگزار شد.

 صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی ارس با مشارکت و سرمایه گذاری پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی ، سازمان تجاری صنعتی منطقه آزاد ارس به عنوان بخش دولتی و صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت فناوری اطلاعات همگامان به عنوان بخش خصوصی بر اساس ماده ۱۰۰ قانون برنامه سوم و همچنین ماده ۴۵ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی به منظور جذب منابع مالی برای توسعه، مشارکت و سرمایه­ گذاری لازم در امر پژوهش و فناوری و ایجاد بستر سرمایه­ گذاری بخش غیردولتی، ارائه تسهیلات مالی و حمایت­ های قانونی از پژوهشگران و فناوران با سرمایه اولیه سی میلیارد ریال تاسیس شد و مجوز فعالیت آن توسط کار گروه صندوق های پژوهش و فناوری کشور در اردیبهشت ماه سال جاری صادر گردید.

 

در این مجمع اساسنامه صندوق تصویب و اعضای هیات مدیره ، مدیر عامل و بازرسان صندوق انتخاب شدند. همچنین مقرر شد دفتر مرکزی صندوق در منطقه آزاد ارس استقرار یافته ولی به منظور سهولت دسترسی فناوران و شرکت های دانش بنیان به خدمات صندوق دفاتر آن در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دفتر شرکت همگامان در تهران تاسیس گردد. گفتنی است در این جلسه دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان رئیس هیات مدیره و مهندس محمدی قدیم مدیر عامل شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان به عنوان نایب رئیس و خانم دکتر بهلولی مدیر مرکز رشد ارس به عنوان مدیر عامل صندوق انتخاب شدند.

مدیر عامل منطقه تجاری صنعتی آزاد ارس و هیات همراه همزمان با برگزاری این مجمع از مجتمع عصر انقلاب پارک علم و فناوری بازدید و از نزدیک با امکانات پارک و محصولات و خدمات شرکت های مستقر در مجتمع آشنا شدند.