چاپ

اختصاص اعتبار به صندوق پژوهش غیر دولتی ارس

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز اذربایجان شرقی رئیس پارک علم و فناوری استان گفت : این میزان تسهیلات در جریان سفراختصاص اعتبار به صندوق پژوهش غیر دولتی ارس اخیر رئیس هیات عامل صندوق و نوآوری و شکوفایی به تبریز برای افتتاح نمایشگاه رینوتکس به صندوق غیردولتی ارس اختصاص داده شد.
واعظی با اشاره به نیازهای اعتباری شرکت‌های دانش بنیان استان ابرازامیدواری کرد: با تزریق این اعتبار به صندوق بخشی از نیازهای شرکتهای فناور استان مرتفع شود.
وی ادامه داد: نیازهای شرکتهای ما خیلی فراتر از این مبلغ است و ما نیاز به یک خط اعتباری ممتد و مداوم از طرف صندوق داریم که امیدواریم با راه اندازی صندوق پژوهش و نوآوری استان در آینده نزدیک حمایتها از فناوران افزایش یابد.
به گفته واعظی صندوق پژوهش و فناوری ارس با سرمایه اولیه 30 میلیارد ریال شروع به کار کرده است و 10 میلیارد ریال هم در جریان سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور به این صندوق اختصاص یافته بود.

رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی افزود : این صندوق در 3 قالب اعطای تسهیلات 4 تا 11 درصد ، سرمایه‌گذاری مشترک و صدور ضمانت نامه از فعالان فناوری حمایت می کند.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور ارس هم از آغاز اعطای تسهیلات صندوق پژوهش و فناوری ارس به شرکت های فناور و دانش بنیان خبر داد.اختصاص اعتبار به صندوق پژوهش غیر دولتی ارس
پریسا بهلولی افزود: سال گذشته صندوق پژوهش و فناوری ارس برای اولین بار در شمال غرب کشور و در بین مناطق آزاد ایران تاسیس شد و امسال همزمان با نمایشگاه رینوتکس 2019 تبریز فعالیت خود را با پرداخت تسهیلات تصویب شده به شرکت های دانش بنیان مستقر در منطقه آزاد ارس آغاز می کند.
وی اضافه کرد : هم اکنون 11 شرکت دانش بنیان نوپا، 4 شرکت دانش بنیان صنعتی، 34 شرکت فناور نوپا، 53 شرکت فناور صنعتی و 7 شرکت استارتاپی در منطقه آزاد ارس فعالیت می کنند.
بهلولی با اشاره به مشوق های ارائه شده به شرکت های فناور، دانش بنیان و استارتاپ ها، گفت: در منطقه آزاد ارس علاوه بر مزایای قانونی تعریف شده برای تمام فعالان اقتصادی و صنعتی، مشوق های جدیدی نیز برای شرکت های فناور و دانش بنیان تعریف شده است تا این افراد خلاق، بیش از پیش برای حضور در ارس علاقمند شوند.
مدیر مرکز رشد واحدهای فناور ارس خاطرنشان کرد: تحویل سوله های آماده برای تولید و حل مشکلات مالی این شرکت ها با تاسیس صندوق پژوهش و فناوری در منطقه آزاد ارس مهیا شده است و همه نیازهای این شرکت ها پوشش داده می شود.
پریسا بهلولی افزود: 50 هکتار زمین در منطقه آزاد ارس برای تولید و صادرات محصولات دانش بنیان اختصاص یافته است و در آینده نزدیک سوله ها و دفاتر کار در این محل ایجاد می شود.